Spojené státy americké se potýkají s výpadky několika druhů zboží, což je dáno zejména rozbitím logistických řetězců v covidové době. Velmi vážná je situace například s dodávkami toaletního papíru, které jsou v posledních týdnech nedostatečné. Zásoby obchodních řetězců se proto tenčí, jak upozorňuje televize CNBC. Významný řetězec Costco tak už přikročil k málokdy vídanému kroku, když omezil prodej nejen toaletního papíru, ale také papírových ubrousků či úklidových potřeb. Zákazníci si tohoto zboží mohou koupit pouze určité množství. Více jim obchodník neprodá.
Došli řidiči
Důvodem jsou problémy v dopravním řetězci a znovu sílící vlna epidemie covidu-19, kterou se v zemi nedaří dostat pod kontrolu navzdory poměrně vysoké proočkovanosti. Ukazuje se však, že koronavirus si umí najít cestu i ve společnosti, která je z více než 60 % proočkovaná. Prezident Joe Biden tak už nařídil větším firmám, že jejich zaměstnanci se budou muset očkovat povinně.
S dodávkami toaletního papíru a dalšího zboží přitom nemá problémy pouze Costco. Obchodním řetězcům a jejich partnerům se nedaří zaměstnávat dostatečné množství řidičů, kteří by zabezpečili bezproblémovou přepravu zboží. Jde o postcovidový fenomén západního světa: zmizeli pracovníci. Podle informací Costca nejsou výjimkou ani třítýdenní zpoždění v dodávkách objednaného zboží.
Vrací se panické nákupy
“Zboží se dostává do skluzu už v přístavech. Firmy nemají dostatek přepravních kontejnerů a situaci navíc zhoršuje i koronavirová epidemie. V mnoha státech na celém světě pak chybí řidiči kamionů,” uvedl pro CNN finanční ředitel společnosti Costco, Richard Galanti.
Svým způsobem se tak vrací fenomén panických nákupů, kdy se lidé snaží zásobit zbožím, které může být brzy nedostupné a tím problémy ještě zhoršují. Paradoxně loni, kdy epidemie započala, k žádným zásadním výpadkům v dodávkách nedocházelo. Dnes jsou ale mnohem častější.
Nejde přitom o jediný problém, který musí zákazníci a obchody řešit. Dramaticky rostou také ceny zboží. Lidé se tak musí připravit na vlnu zdražování zboží základní potřeby.
Foto: Shutterstock
JO JO spolu se skupinou HNF to svět se asi posral .
Nejhorší na tom je, že ho brzy budou hodně potřebovat. Z vlády dementního Bidena a BLM se poserou.
U nás nebyl před 45 lety když vyhořela papírna v Ružomberoku. Pravice o tom diskutuje dodnes
Babiš říkal, že to zapálil Kalousek.
V té době byl sice Kalousek zapálený svazák, ale v Ružomberoku prokazatelně nebyl
KDYZ z nich 30 let padají pouze hovna tak jim nezbyde než diskutovat o hajzl papíru .Hlavni je ted nevolit Piraty a kriminalniky ze SPOLU .
No v evropě se taky posereme
“zmizeli pracovníci”… ano ano, jistě si všichni říkáte, kde vlastně jsou, kampak se nám ti čerchmanti ztratili…
Neztratili se, umřeli! Ale na na koronavirus ale na očkování.
A proto musíme zavěst povinné očkování nejlpí pro všechny už od narození, protože přesně tohle chceme. Už aby ten zbytečný xindl vychcípal a mohli jsme si znova užívat čistou přírodu a nerušený výhled od obzoru k obzoru…
Při předvolebních mítincích by mohla být provedena sbírka a tak pomoci našim bratřím za oceánem. Určitě by to ocenili a dali nám slevu na nějaké vyřazené zbraně.
Nojo – u nás jednou před lety vyhořela továrna, a dodnes se toho zneužívá ke tvrzení, že za socialismu byl toaleťák a vložky. nedostatkové zboží. No, bylo – asi 14 dní :-D. Tak teď se mohou tito pisálci zaměřit na Emeriku, jaká je tam bída 😀
Emerika je kde, krávo rudá? V normální zemi by to nic neznamenalo , jenže u vrahů komunistů to byla pohroma, stejně jako “nečekané” ochlazení v lednu 1979. —DDDDDD— Alespon jsme měli čas na hokej a plánování emigrace!!–DDDD—
Nějak se ten globální kapitalismus vedený neviditelnou rukou trhu začíná hroutit.
To musí být novinářská kachna.V tom ,,dokonalém” kapitalismu přece vždycky všechno funguje naprosto přesně.To se mohlo stát jedině v socialistickém Československu,když vyhořela papírna specializovaná
na výrobu higienických pomůcek a téměř rok nebyla náhrada a vše se muselo dovážet.Nebo že by to na tom dokonalém západě bylo všechno
jinak?
Oprava:hygienických
To známe z dob socialismu. Jen to ukazuje, že demokratická strana jsou takoví Gottwaldovci.
Indie má proočkovaných jen asi 10 % populace. Zato masívne aplikuje Ivermectin a podařilo se jí snížit úmrtnost na 6 lidí za den při 240 milionech lidí. To je 1 mrtvý na 60 milionů lidí a den, tedy fous víc než 1 mrtvý týdne na 10 milionovou populaci, jakou máme my.
Kolik mrtvých denně máme při 70% proočkovanosti nefunkčními sajrajty od západoevropských farmaceutických firem? Obávám se, že pod dvě úmrtí za den jsme nespadli ani v nejpříznivějších dnech.
Indie má obyvatel cca 1,25 miliardy, tak jste se spletl jenom o jednu miliardu.