Přezdívalo se mu anděl smrti. Ano, řeč je o Josefu Mengelem, nechvalně proslulém lékaři z koncentračního táboře v Osvětimi. Terčem jeho hrůzných pokusů se stala i Věra Kriegelová. Měla štěstí v neštěstí, protože příšerné experimenty přežila a podala o nich svědectví.
Proměnu barvy naštěstí nezažije
Pouhých pět let dovršily dvojčata Věra a Olga Kriegelovy, když zamířily v dobytčím vlaku na sever do Polska. Otřesné podmínky panovaly už během jízdy a spousta lidí nepřežila úvodní transport. Vyděšené holčičky při výstupu z vagonu šlapaly po mrtvolách. Co čeká přeživší? Věra a její věrná kopie Olga, dvojvaječná dvojčata, okamžitě upoutávají pozornost Mengeleho. Rád by objevil recept, podle kterého by Germánky plodily dokonalá árijská dvojčata jako na běžícím pásu. Teď překvapeně zírá. Jak je možné, že obě děvčata mají modré oči, zatímco jejich maminka modré? To doktora zajímá. V rámci svých experimentů by chce najít látku, která různobarevné oční duhovky přemění na modré. U Věry to nezkusí. Naštěstí, protože tyto pokusy většinou končily oslepnutím oběti. Ostatně právě páry očí, které měl osvětimský mučitel vystaveny na stěně své laboratoře, malou Věrku vyděsily nejvíce.
Srovnávání si nenechal ujít
Mengeleho údiv nad očima dvojčátek ale trvá jenom chvilku, pak už z nich dělá pokusné králíky. Zavře je do dřevěné klece a do zad jim cosi píchá. To je ale jenom začátek. V další etapě je infikuje bakterií, která vyvolává gangrénu úst. Věra má opět štěstí, přežije. Spousta dětí ale tehdy umírá v horečkách. Podobně hrůzné chvíle prožívaly pod Mengeleho dozorem tři tisícovky jednovaječných dvojčat. Ušly sice smrti v plynových komorách, ale mnohdy je čekala ještě krutější muka. Anděl smrti nejednou prováděl pokusy s jedním dvojčetem, aby mohl jeho reakce porovnat s tím, které zatím nechal na pokoji. Pokud ale jedno dvojče zemřelo, postaral se o to, aby se na onen svět odebralo i to druhé. Srovnávání si totiž nechtěl nechat ujít ani při pitvě. Sama Věra vydala svědectví, že smrtící injekce píchal přímo do srdce, aby se vzápětí pustil do porcování mrtvého těla. Osud Věry a její sestry naštěstí měl happyend. Obě se i s maminkou se 27. ledna 1945 dočkaly osvobození tábora sovětskou armádou.
Foto: Shutterstock, zdroj: haaretz, chcuk
To je už dávná minulost. Ale co teď, kolik lidí asi přežije pokusy s vakcínami mRNA, které definici vakcín ani nesplňují od Mengelů z big pharma. I statistiky ukazují, že ti očkovaní jsou na tom hůř než neočkovaní. Bojím se, že skutečné (ne)žádoucí účinky těch mRNA sajrajtů se projeví teprve za několik let zvýšenou úmrtností na mrtvice, infarkty a možná i rakoviny. Ty mRNA sajrajty totiž v krevním řečišti vytváří sraženiny, které ucpávají přívody krve do důležitých orgánů. To je prokazatelný fakt.
Těžko říct. Každý lék nebo vakcína má nějaké vedlejší účinky. mRNA vakcíny by teoreticky mohly v budoucnu zamezit spoustě onemocnění včetně rakoviny. Covid se těm výrobcům hodil, protože mohli tuto technologii začít testovat na lidech bez nějakých dlouhých povolovacích procesů. Osobně bych si to aplikovat nenechal, ovšem nikoliv z obavy z vedlejších účinků, nýbrž proto, že se vyhýbám veškeré chemii a doktorům celkově. Ale některým lidem to třeba pomohlo, tak snad to bude ok a žádné závažné vedlejší účinky se v budoucnu neprojeví. Ale je to jak říkám, každý nový lék je potenciálně nebezpečný, jen se tomu nevěnuje mediální pozornost jako v případě vakcín proti čínské rýmě.
Nicméně určitě bych nesrovnával Mengelovic Pepíka se současnými vědci a lékaři. Na druhou stranu je bohužel fakt, že určitá zjištění a výsledky z nacistických pokusů s lidmi výrazně přispěly k rozvoji moderní medicíny…
Mengele byl úděsná zrůda non plus ultrum,ktomu se nedá nic dodat!!!!!!!