Zbraní aktivně využívaných při bojích na ukrajinském území je nespočet. Během těchto bojů se některé kladně osvědčily, jiné oproti tomu dostaly neoblíbený cejch propadáku tisíciletí. Zároveň u mnoha z nich bylo poukázáno na mezery, které bylo nutné upravit tak, aby na bitevním poli ustály a nepříteli napáchaly ty největší možné škody.
Jak Ukrajina, tak i Rusko je podporováno svými příznivci, a není žádným tajemstvím, že jiné státy stojí za dodávkami nových, zákeřných a hojně upravených zbraní. Některé zbraně mají svůj původ v Sovětském svazu a stále platí za vrcholné nástroje.
Z historie stíhačky MiG-29
Mezi těmi nejvíce opěvovanými mající kořeny v samotném SSSR jsou i stíhačky MiG-29. Přestože se může jevit, že tyto stroje už musí být zastaralé a nesplňující aktuální požadavky, pravdou je, že jejich schopnosti dokážou předčít současné stíhačky obdobného typu.
Pro západní státy je MiG-29 známý spíše jako Fulcrum. Celkově tohoto typu bylo vyrobeno na 1600 kusů, z toho jich ale více než polovice byla ze země vyvezena. Velkou roli tyto stíhačky sehrály v íránsko-irácké válce, kdy se dokázaly rovnat svým leteckým protivníkům a tím se zapsaly jako stíhačky protiletadlové obrany.
Radar N-019
MiG-29 působí jako král ve vzduchu a postrach pro všechno na pevnině. Co mu navíc bylo svěřeno, tak převážení jaderných pum. O co je navíc obohacen a co sehrává obrovskou úlohu při bojích, tak to je speciální radar N-019 a konstrukce zhotovená na aerodynamické bázi. Radar je propojen se sledovacím zařízením a vyhledáváním za pomocí infračerveného světla.
Každý stroj je uzpůsoben konkrétnímu boji, tato stíhačka byla zhotovena pro boj zblízka, nejlépe s použitím střel R-73.
V čem spočívá nevýhoda této mašiny, tak to je slabý dolet. Proto byly sestrojeny upravené Fulcrumy, zvané Fulcrum-C nebo 9-13. Tato varianta měla odlišnou konstrukci v oblasti trupu, kam se umístilo palivo, rušič a avionika.
Foto: Shutterstock, zdroj: Airforce-technology, MigFlug
To je hezké,ale jestli ta samé stroje má jak Ukrajina,tak rusko ,tak síly jsou vemi vyrovnané!!!!!!!!!!!
Přátelé všichni výme,že to co před 5 dny došlo na Polskou základu NATO nejsou hračka jako Polikarpov,Lavoča anebo Migy že 70 let ale Tornáda a další stichci trcheče bubínků jec co si to protáhnout nad perimetrem 2,7Mach ,věřte zbydou tam pouze nehybna těla a o konvenční výzbroji s ochudobeným uránem jsou všeho zničítele ještě přijdou A-10 FROG a snad F-111 tímto ať se diktátor chudáku Rusů udávy
Hmmm, chlouba. Chlouba to byla v 80 letech minulého století. Ve své době to byly špičkové stroje. Migy 29 jsme měli i my, ale Kalousek je vyměnil s Polskem za šroty, vrtulníky Sokol, z nichž některé měly ten kousek cesty z Polska do ČR problém vůbec doletět. Proti ruským Suchojům 27, 30, 33, 35, 37, 47 či Mig 31 to už ale není žádný soupeř. Jó modernizovaný Mig 29 na Mig 35 to už je o něčem jiném, ale ty Ukrajina nemá.
Presne tak.
Přátelé vyjmenovat názvy letadel tak konstrukčně starší a ty s vyšší číslicí jsou sestrelovany a co zbylo nemá prosím piloty!! A k těm PZL V-3 Sokól se nesdim napsat že od doby co je 21bat.SAR Čáslav dostala tak se koncepčně po všech krajích rozmistily střediska LZS-KRYŠTOF ,MV ale skutečnost že záchranu lidských životů provozujeme na snad konstrukčním historickém limitu a ry nejsou ok ani po R.2015 sep 10 strojů ale na to máme plně nefunkční Oddělení inspekce letového provozu spolupracuje při své činnosti zejména s oddělením inspektorů pilotů a plní v rámci působnosti OOLD/SL !?!? S pozdravem Dr.Camillho
Autor je blbec MIG 29 nebyli vybavené na útoky na pozemní síle a o jaderných nemluvě
https://youtu.be/0_Cgxy7N-V0
Až na drobnost, kdy auror článku dává titulní foto Migu v Ruském provedení.
Nejsem odborník na vojenskou techniku, takže se mohu mýlit. Usuzuji jen podle starých příspěvků na Youtube, které jsem viděl, už hodně dávno, jen jako technickou zajímavost. Jinak nemám zbraně rád,ať patří komukoliv.