Ukazuje se, že máme opravdu velký problém. Velmi nenápadně se v tuzemsku rozšířila radikální organizace s názvem Poslední generace. Ta teď vystrkuje růžky v mnoha zemích Evropy a dělá velké potíže celé společnosti. Jde skutečně o ty největší radikály, kteří neváhají lepit se k silnicím a dalšími bláznivými způsoby bránit automobilové dopravě, kterou považují v konečném důsledku za nepřijatelnou.
Dostali nápad
Dopravní agenda je přitom pouze jednou z mnoha, na kterou se zaměřují, v současnosti je ale nejviditelnější. Tato skupina jinak obecně prosazuje takzvaný nerůst. Tedy popření základních ekonomických pouček a žití de facto v komunistickém uspořádání, kdy lidé budou mít základní nepodmíněný příjem a nikdo si nebude smět vydělat více než desetinásobek této částky. Ano, něco takového jsme tu už měli.
Nejvíce se Poslední generaci daří aktuálně prosazovat právě v dopravě, kde blokuje kdeco nejen v Berlíně, ale třeba i v Praze. Podívejme se tedy, čeho by v této oblasti ráda dosáhla. Je to totiž opravdu zajímavé čtení.
Předně by měl být zaveden přídělový systém na pohonné hmoty. Na osobu byste nesměli natankovat více než 500 litrů benzinu nebo nafty na rok. To je přibližně deset nádrží. Ale pozor, to je pouze přechodné opatření. Během pěti let už dostanete čistou nulu, tedy nenatankujete. Osobní vozidlo vám tak bude k ničemu.
S tím pochopitelně souvisí i to, že nebude potřeba tolik silnic a dálnic. Nejde ale o to, že by se nové neměly stavět. Je tu zcela revoluční nápad: budeme bourat ty už postavené. Každý rok se také má nuceně snížit provoz kamionové dopravy o dvacet procent.
Létání jen minimálně
Pokud se ptáte, čím osobní dopravu nahradíme, potom se má stavět především na rozvoji cyklostezek, kde se lidé budou prohánět na svých kolech. Delší vzdálenosti potom mohou překonávat pomocí místní a dálkové dopravy. Ty mají být bezplatné.
Výrazně se bude muset omezit také létání, s čímž souvisí to, že se zruší většina letišť. Každý člověk bude mít nárok pouze na jeden zpáteční let za rok. Za pět let se potom počítá s tím, že nárok bude snížen na jeden let za tři roky.
Vše pochopitelně ve jménu nerůstu a záchrany klimatu. Tak co říkáte, nebyl by to krásný svět? Napište nám, zda by se vám něco takového líbilo nebo zda byste raději zůstali při stávajícím uspořádání.
Foto: Shutterstock
To si vymyslel Helge Peukert, což je evidentně psychicky narušený člověk. Naštěstí už v Německu policie začala proti těm ekoteroristům zasahovat a podle mě je jen otázkou času, než bude tato organizace označena za teroristickou a bude zakázána. Stejně tak si myslím, že brzy dojde k radikálnímu zvýšení trestů za vandalismus a až tito exoti skončí exemplárně na 10 let v kriminále a s milionovými pokutami, tak bude klid.
Krásný svět pro koho?Jen pro elity?To už zkoušely v historii jiní narciste a vždycky skončili špatně, ostatní si chtějí také urvat ze života kousek..
Ale tak jako za mě v pohodě, nepotřebuji nutně do auta tankovat naftu.
Parní pohon není nijak složitý, stačí nějaký vysokotlaký kotel s ohništěm, voda a něco na zátop, klidně odpad.
Dva písty na kola a vedení páry.
Ale pak by dosáhli pravého opaku, bych měl tak na kilometr jednu tunu CO2, to by byla krásná uhlíková stopa 😀
Někde jsem četl že ti to ekoteroristi chtějí zakázat i výrobu elektřiny, takže budeme svítit loučemi a místo elektrických čerpadel budeme mít doma ohniště všichni, i ti co bydlí v panelácích.
A vlastně když nebude elektřina, tak nebude potřeba zaměstnávat třeba dvě miliardy lidí, ti půjdou dožít do lesa.
Obsadí se zase vesnice a lidé si budou pěstovat svou zeleninu.
Nadnárodní společnosti se stáhnou z okolních států, propustí několik stovek milionů lidí.
No bude to jednou krása, tato nádherná pohádka, ale kdo jí natočí, Tak to opravdu nevím.
Krásný den všem lidem kteří myslí pozitivně a ne ekoteroristicky .
Mě by to nevadilo. Auto nemám,cestují hromadnou nebo vlakem či autobusem. Letěla jsem pouze jednou. Takže za mě normální.
Ekoteroristické organizace, které otravují lidem život v západních zemích nevznikly spontánně na popud nějakých nadšenců. Takhle to nefunguje. Za nimi někdo stojí a financuje je. Bez toho by koordinovaně neprudily na více místech po světě. Ti v pozadí budou velmi bohatí a mocní a ty organizace slouží jejich zájmům, které moc čisté nebudou. Na to se můžete spolehnout. Divím se, že po tom kdo se skrývá v pozadí se nikdo nepídí. Zajímat by to mělo hlavně novináře.
Co je na tom jako radikálního? Planeta je omezená. S nekonečnem životů, s nekonečnem surovin a nekonečným množstvím pohonných hmot jsme operovali na mateřské škole. Na základní škole už jsme věděli, že nic takového není možné. Na střední už jsme pochopili že naše spotřeba má negativní vliv na celé životní prostředí. A to bylo před 30 lety… On si snad pořád někdo dospělý myslí, že nekonečno surovin je možné?