Jak známo, na řecký ostrov se momentálně nikomu moc nechce. A když klesá poptávka, je na straně nabídky nutno zareagovat, to je základní ekonomická poučka, která funguje vždy a všude. Vzhledem k tomu, že řada cestovních kanceláří tvrdí, že v severní části ostrova se nic moc neděje a nebezpečí tam nehrozí, vysílají tam klienty s nakoupenými zájezdy nadále. A co více, snaží se udat i ty, které už mají s tamními hotely nasmlouvané.
Nebývalé slevy
V tomto případě jde o poměrně férový obchod. Jde vesměs o last minute zájezdy s odletem v příštích dnech, tedy v době, kdy to na ostrově zřejmě ještě může být docela divoké. Ovšem člověk, který si teď takový zájezd kupuje, činí vědomé rozhodnutí. Za možný diskomfort či riziko dostává velmi významnou slevu od cestovní kanceláře. Tak levný zájezd by jinak v žádném případě nesehnal.
Například cestovní kancelář Čedok rozjela opravdu velké slevy na zájezdy na ostrov Rhodos. Například 9denní pobyt do skvěle hodnoceného hotelu Hotelu Kolymbia Sky můžete mít za pouhých 9390 korun na osobu. Samozřejmostí je letecká doprava a stravování formou all inclusive. Kolik by stál takový zájezd standardně? Podle cestovky 30 290 korun. Nutno však říct, že odlet je následující den. K dispozici je však celá řada různých termínů i zlevněných hotelů ve všech kategoriích.
Kdo tam teď může jet?
Rhodos byl přitom ještě před několika týdny vším, jen ne levnou dovolenkovou destinací. Z míst, kam se z České republiky běžně létá, je to naopak jedno z těch dražších míst. Pokud jste se tam vždy chtěli podívat a dosud vás odrazovala právě cena, máte teď jedinečnou možnost. Byť pochopitelně nesmíte řešit okolnosti.
Na sociálních sítích se však objevují odsudky od lidí na adresu těch, kdo na Rhodos vyráží, a to i tehdy, když si koupili zájezd již dříve. “Nechápu, jak tam mohou tahat děti,” napsala jedna z diskutujících na adresu ženy, kterou televize zpovídala při odletu. Té se sice na ostrov nijak zvlášť nechtělo, avšak tvrdila, že cestovní kancelář jí nedala jinou možnost. Tím je myšlen alternativní termín nebo destinace.
Každý cestující má nicméně možnost se rozhodnout, zda svůj zájezd v dané situaci využije nebo nikoliv. Pakliže však hotel není v zasažené oblasti, cestovní kancelář chce naplnit smlouvu a jedinou možností je od ní jednostranně odstoupit v rámci storna, které však ve většině případů znamená ztrátu všech peněz za zájezd vydaných.
Foto: Shutterstock
Lidi z Čedoku asi žijí v jeskyni když neví že ostrov Rhodos téměř vyhořel a nedá se tam teď normálně žít . A bude to trvat hodně dlouho než se tam vrátí všechno k normálu.
Ostrov téměř nevyhořel, sever ostrova je pořád v pohodě… Ale Čedok je ubohá cestovka kterou bych nedoporučil nikomu
I když nic nestane je někdo rád svědkem neštěstí a spouště po něm?! Já teda ne . Mám obavy,až pojedu do Trogiru za měsíc i tam hořelo toho horšího. Snad vše dobře dopadne.
No, jak se říká, “O PENÍZE JDE AŽ V PRVNÍ ŘADĚ”
Že se Čedok nestydí, stavět business nad bezpečnost klientů.
Ačkoliv se vždy najde dostatek “momentálně” zaostalých občanů hrnoucích se do nebezpečí, neb je to levné, nemyslím si, že se jedná o férový obchod.