Česká televize vstupuje do nové éry, jejíž záštitou bude generální ředitel Jan Souček, který do své pozice rázně nastoupil prvního října poté, co svou kancelář po dvanácti letech vyklidil dosavadní šéf Petr Dvořák, za kterého se sice stanice do značné míry zprofesionalizovala, ale rovněž se za něj na ČT rozdělil názor společnosti. Jedni televizi chválí, další pro ni nemohou najít dobrého slova.
Fridrichová o fous prošla
Pravdou je, že poslední roky úřadování dosavadního ředitele se nesly už v poměrně napjaté atmosféře i uvnitř České televize. Ukázalo se totiž, že některé hlavní tváře stanice, které zde měly velké slovo, nefungovaly ani zdaleka tak profesionálně, jak by se od nich očekávalo. A v některých případech to podle všeho překračovalo meze slušnosti.
Řeč je především o kauzách Marka Wollnera a Nory Fridrichové, na které si ve velkém stěžovali zaměstnanci. Starý ředitel všechno zametl pod koberec, přestože Wollner ze svého rozhodnutí Českou televizi nakonec opustil. Kdo ví, zda by nemohl setrvat, kdyby se nerozhodl pro dobrovolný odchod.
Nicméně Česká televize provedla určité interní vyšetřování toho, jak se zde nadřízení ke svým kolegům chovali. A zatímco Fridrichová se zřejmě chovala nepřístojně, ale červenou linii nikdy nepřekročila, pročež dostane ještě jednu šanci, v případě Wollnera to bylo pravděpodobně velmi divoké.
Nepřípustné chování
Nový generální ředitel se totiž rozhodl seznámit veřejnost s tím, k čemu komise v ČT došly, byť spíše v obecnější formě. “Pokud jde o tým Reportérů ČT a Marka Wollnera, musím říci, že protokoly obsahují popisy situací, se kterými jsem se za 30 let své profesní dráhy v médiích nikdy nesetkal a které považuji za nepřijatelné,” uvedl Souček ve svém prohlášení s tím, že k tomu, z čeho svého šéfa zaměstnanci obviňovali, pravděpodobně skutečně došlo. Mimo jiné šlo o nepřijatelný pracovní nátlak nebo obtěžování.
Čtěte také: Už to začíná. Nora Fridrichová z ČT dostala od vedení vytýkací dopis. Její práce je otřesná
Na Českou televizi to pochopitelně vrhá další velmi temný stín. Něco je v této veřejnoprávní instituci zjevně špatně. Nedalo by se tedy divit, a bylo by to jedině správně, pokud by nový ředitel představil nějakou větší reformu fungování stanice.
Mnozí se pochopitelně oprávněně ptají, zda je právě teď ta vhodná doba k plánovanému zvyšování koncesionářských poplatků. Nejprve by možná bylo vhodné, aby se Česká televize dala trochu dohromady.
Foto: Česká televize
Tak nám přišel nový ředitel do staré zprofanovane televize. Prozatím se nám zvýší poplatky a plat pana ředitele. Už mu nestačí 240 000 Kč, bude brát 290 000 Kč. Zvýší se z cenou také kvalita a objektivita?
Ne.
290 000 kč měsíčně + přįplatky dělá za rok 6,5 milionů. To mu přijde málo a poukazoval, że jiní mají až 15 milionů korun za rok. Tomu se řįká nenažranost z peněz daňových poplatníků. A Fiala tomu pacinkama tleská.
Tomu se nedivte, fiala tleská každému ožebračování těch, kteří pracují a přispívání těm, kteří vysávají.
Že Fridrichová zůstane, že si ji nedovolí nikdo vyhodit jsem psal už pod některým dřívějším článkem o ČT. Bylo to předem jasné. Fridrichová je totiž absolventkou politické stáže americké vlády International visitor leadership a tudíž hájený kádr amerického protektora. Ta může provést cokoliv a žádnej ředitelskej šmudla si ji nedovolí vyhodit aby tím americkému protektorovi nešlápl na kuří oko.
To říkali na Sputniku nebo estébák koblihář?
Jeden jak druhý noc se nezmění
Tak,a teď ještě do té SÍ-EN-EN, která se sice pyšní názvem velké americké zpravodajské televize,ale žádných CNN zpráv se tam nedočkáte, páč tam pořád dokola slyšíte Fiala,Ukrajína, penicilin,co tam jenom čte šmudla, co právě přišla z logopedie
Čt. by se měla vzdát nálepky hlásné trouby českého nacionalismu!