Pustit si televizi? To je večerní zábava spíš pro starší generace. Mladší lidé jsou vybíraví. Nejsou ochotní se dívat na program, který v televizi zrovna běží. Málokdy si tam totiž vyberou. Do popředí se tedy dostávají streamovací platformy.
Televizní vysílání samozřejmě nevymřelo a v nejbližší době ani nezmizí ze zemského povrchu. Zvýšený počet diváků zaznamenaly televize především v covidu, lidé měli na konzumaci televizního obsahu více času. Nejsledovanější však bývalo zpravodajství, občané chtěli informace. Mimo zpravodajství Češi nejraději sledují kriminálky. Nejspíš i vy jich dokážete několik vyjmenovat.
Na placených programech je zájem o filmy, seriály a sport
V České republice působí skoro 30 filmových a seriálových televizních stanic. Pokud jsou Češi ochotní si za nějaké kanály platit, jsou to právě ty, co vysílají seriály, filmy a sportovní vysílání. Potvrdit to může i značka Telly (dříve DIGI TV), která roku 2010 do ČR jako první přinesla vysílání Premier League. Dnes mají práva i na Bundesligu, ATP, LaLigu, Serii A a další, jejich sport program zahrnuje fotbalové ligy, MMA zápasy i motosport. Vysílají ale mnohem více než jen sportovní obsah. Vědí, že zákazníkům se líbí možnost umět se vrátit v čase k tomu, na co neměli minulý týden čas. A právě o tom jsou všechny online televize a streamovací platformy.
Na streamovacích platformách jsou Češi vybíraví
Netflix, HBO či iVysílání ČT. Tam všude se Češi velmi rádi dívají na české a československé filmy! Publikum střední a východní Evropy je prostě nostalgické. Češi rádi sledují evropskou produkci, v jiných zemích mají Hollywoodské filmy větší zastoupení. Svůj podíl na tom ovšem mají i evropské regulace. Ty vyžadují, aby VOD (video on demand) platformy nabízely aspoň 30 % evropské produkce. Výběr je každopádně tak velký, že Češi častokrát neví, co si vybrat. Často tráví více času vyhledáváním toho správného seriálu či filmu než jeho skutečným.