
Jako by tuzemské domácnosti už nemusely platit dost. Jejich zátěž neustále roste, a to navíc v době, kdy se všechno dramaticky zdražuje. Lidé opět začínají mít hluboko do kapsy a objevují se problémy, kdy nedokáží vyjít ze svého měsíčního příjmu.
Další problém pro Čechy
Namísto toho, aby se tu nějakým způsobem mohlo, dojde k ještě většímu zatížení. Důvodem je zavedení nového systému ETS 2 a s ním spojeného poplatku. Nejde přitom o nic jiného než o uvalení emisních povolenek na domácnosti.
Bude se tudíž platit dodatečný poplatek za silniční dopravu v podobě navýšených cen pohonných hmot, kdy se hovoří o tom, že tyto by se měly navýšit až o 10 korun na litr. Dále potom za vytápění obytných domů pomocí fosilních paliv. Problém je v tom, že ta jsou v České republice stále dominantně používána.
Nedotkne se to jen těch, kdo topí uhlím, ale i těch, kdo mají doma plynový kotel. Roční náklady spojené s tímto novým poplatkem se odhadují na 5000 až 9000 korun dle toho, jaký máte zdroj vytápění. Je to však hodně.

Může to dopadnout špatně
“Tohle nehodlám akceptovat. Místo, aby se starali o cenově dostupné energie je akorát tak uměle zdraží a tlačí nás do věcí, které nefungují. Soused si pořídil za půl milionu tepelné čerpadlo a je z toho nešťastný. Neušetří skoro nic,” říká pro server Mix24.cz pan Karel ze Znojma.
Vše by mělo začít platit od roku 2027. Pakliže by se ceny navýšily z dnešních úrovní, bylo by to na hraně únosnost. Ale co by se stalo, kdyby nastal souběh vysokých cen energií jako takových a k tomu ještě zavedení tohoto nového zdanění? To je přitom situace, se kterou je nutné zcela vážně počítat. Není tomu tak dávno, co jsme tu měli energetickou krizi, jež se dle odborníků může velmi jednoduše opakovat.
Foto: Shutterstock, zdroj: Plyn.cz, Ekonomický deník
Takže. Ekoteroristé táhnou Evropu do pekel a my jim to ještě máme platit? A kolík je dost? O kolik peněz budou vlády v EU donekonečna stahovat obyčejné lidi?
Byl jsem kdysi příznivcem ekologického chování. Ale tohle přestává být legrace.
Snaží se nás přesvědčit, že škodíme autoprůmyslem.
A proč se nikdo, ale nikdo nezaměřuje na letecký provoz? Proč přibývá letu, když spotřeba letal je proti autům extrémně vyšší?
Proč se nikdo neptá, kolík nafty spotřebují nákladní megalodě?
Proč se nikdo nezaměřuje na vyrábění nadměrného množství elektroniky, když výroba jednoho kusu stojí tisíce litrů vody?
Proč se pěstuje ovoce a zelenina tam, kde musí být zvýšená spotřeba vody i na třeba 3000 litrů vody na jeden vypěstovaný plod?
Když už se vůbec musí něco omezovat, tak proč se nekouká tam, kde je největší spotřeba a logicky největší emise?
A proč se nešetří vodou, když jí prý ubývá?
Proč mám pocit, že politikům o budoucnost ani obyčejných lidí, ani planety Země nejde?