
Při pohledu zvenčí se to tak nemusí zdát, ale reálně se Česká televize doslova otřásá v základech. A to paradoxně v době, kdy se po dlouhých letech podařilo prosazení navýšení koncesionářského poplatku a navíc povinnost platit i pro ty, kdo doma nemají televizní přijímač.
Není to vůbec dobré
Jenže je problém, že se to prosadilo na sílu a navzdory přání veřejnosti, která by raději viděla úplné zrušení koncesionářských poplatků. Nebo přinejmenším zásadní změny ve vysílání ČT, aby jim tato veřejnoprávní televize za platbu vůbec stála.
Česká televize prošla v poslední době poměrně významnou personální obměnou, avšak nezdá se, že by to bylo nějak zvlášť ku prospěchu. Televize si navíc řekla o navýšení rozpočtu, což se jí splnilo. A generální ředitel přesto zrušil některé pořady, což vyvolalo doslova bouři hlavně v Radě České televize.
“Zrušení publicistických pořadů se směšnou úsporou 6,5 milionu korun do konce roku doteď považuji za skoro až výsměch divákům, kteří se na tyto pořady dívali,” uvedl na posledním jednání radní Ježek.

Hrozí velké věci
Došlo to dokonce tak daleko, že generální ředitel České televize dostal nedávno výtku za to, jakým způsobem televizi vede. Ukázalo se totiž mimo jiné, že vesele dává odstupné ve výši 17 platů, což přitom zdaleka nebyl jediný přešlap.
Rada tak řediteli schválila historicky nejnižší roční finanční bonus, který bude činit jen 289 tisíc korun, což je deset procent z maxima možného. Běžně se přitom bonus vyplácel celý. Tímto je však vyjádřena obrovská nespokojenost, která s Janem Součkem panuje. Řízení televize totiž evidentně nezvládá.
Čtěte také: Velká česká televize udělala obrovský průšvih. Co si to na nás dovolují, volají naštvaní diváci
Navíc je tu závažná hrozba, která nad Českou televizí visí. Již za pár měsíců, a to po říjnových volbách, by se totiž mohla stát státní televizí. Znamenalo by to konec placení poplatků. Některé subjekty pak volají dokonce po jejím kompletním zrušení.
Foto: Shutterstock
ČT se nemá co vysmivat. Nejhorší TV v ČR