Je jasné, že lidé chtějí mít na dovolené klid. Nedávají za ni zrovna malé peníze a potřebují si po náročném roce užít také nějakého toho odpočinku. Bohužel je ale dovolená také místem a příležitostí, kde se vám mohou dít nepříjemné věci. Samy o sobě nepůsobí nijak závažně, ale lidé mají pocit, že musí dostávat prvotřídní služby, a když tomu tak není, stěžují si.
Nabídky kanceláří a agentur
To je jedna část často malicherných stížností, o kterých když si čteme zpětně, tam moc nechápeme, proč někdo něco takového řeší. Mohou se ale objevit skutečně velké trable, které opravdu mají potenciál pokazit celou dovolenou.
Pakliže člověk cestuje s cestovní kanceláří, zároveň také požaduje, aby o něj bylo náležitě postaráno. Ne vždy se mu takové péče ale dostane a navíc ještě může dojít k tomu, že ho třeba vyhodí z hotelu. Jak se teď děje některým českým turistům, kteří vyjeli například do Turecka.
Tato země doslova překypuje nejrůznějšími hotely, přičemž o některé je zkrátka větší zájem než o jiné. U českých cestovek jsou potom tyto lukrativnější hotely velmi drahé, ovšem zdánlivě je lze na pár kliknutí získat o poznání levněji, a to přímo u českých cestovních agentur, které prodávají zájezdy zahraničních cestovek.
A právě v takovém případě můžete narazit, jako paní Jana. “Koupila jsem si zájezd normálně u české agentury a s odletem z Prahy. Ani ve snu by mě nenapadlo, že bude nějaký problém. Nevšimla si ani informace, že tento zájezd je pořádán zahraniční cestovní kanceláří a agentura prodej pouze zprostředkuje,” říká nespokojená zákaznice.
Dorazíte a nebydlíte
“Když jsme dorazili do hotelu, bylo to někdy po půlnoci, recepční nám prostě oznámila, že nás neubytují, ať si děláme co chceme. Problém je prý v tom, že české turisty mohou ubytovat pouze od konkrétní české kanceláře,” líčí Jana. Narazila tak na fenomén posledních let, kdy české cestovky uzavírají exkluzivní smlouvy s vybranými, obvykle velkými a velmi oblíbenými, hotely. Těm potom zakazují, aby ubytovali někoho z Česka, pokud přijede s jinou cestovkou.
Ne všude je takové jednání legální a přípustné. Například v Turecku to ale možné je, nic tomu nebrání a je pouze na hotelu, jaké podmínky si stanoví. Podobné praktiky na vás ale mohou zkoušet i v zemích Evropské unie, kde už existuje slušná šance to řešit ve váš prospěch.
A jak takové případy dopadají? “Noc jsme trávili v lobby hotelu, který nás nechtěl. Ráno se mi povedlo spojit s delegátem, ale musela jsem s ním mluvit anglicky, takže pokud neumíte, budete mít další problém. Ten pak za pár hodin sehnal náhradní hotel. Nakonec je možná ještě lepší, než ten, který jsme vybrali.“
Foto: Shutterstock
České cestovky patří většinou Arabům a to jsou padouši . Připraví Vás o dny za které platíte . Obyčejně odlétáte před půlnocí den kdy už máte být u moře ,ale bohužel a odlétáte brzy ráno třeba v jednu hodinu v den odletu . A tím Vás připraví o dva dny v tom je specialista Blue Style . A to ,že si zařídí takové praktiky v Turecku mne nepřekvapuje. Navíc zájezdy v Německu stojí polovinu a ,tak se tímto způsobem mstí lidem za to,že si zájezd nekoupí u nich …..
Takové problémy nepamatuji do Covidu po tom Covidu je to šílené.