Češi mají pocit, že když si zaplatí nějaký ten dovolenkový zájezd k moři, bude jim rázem všechno padat k nohám. Domnívají se, že musí dostat ty nejlepší služby, a pokud se jen něco malinko odchyluje od toho, jak to bylo prezentováno v katalogu cestovní kanceláře, je okamžitě zle. Obvykle jsou zklamáni, když za své nemalé peníze přijedou do resortu, který je doslova přecpán stovkami dalších hostů.
Vymysleli to prý Češi
Je to zkrátka typická “masovka”, se kterou je potřeba počítat a kdy je zapotřebí mít do značné míry ostré lokty. Jinak by vás také mohli neustále předbíhat ve frontách na jídlo nebo na pití a u bazénu byste si také nemuseli nikdy lehnout, jelikož by se na vás nedostalo lehátko.
Traduje se, že to byli právě Češi, kdo vymyslel dnes tak rozšířený fígl, kdy si lidé lehátka u bazénů zabírají pomocí ručníků. Ty tam umístí vždy už brzy ráno, a to ještě před snídaní. Potom často ani k bazénu nejdou a zamíří k moři, kde si zaberou další lehátka. Mají ale dobrý pocit z toho, že mají základnu u bazénu, kterou jim nikdo nesebere. Vůbec jim nevadí, že pouze zabírají místo, které by mohl využít někdo jiný.
Některé hotelové resorty v Řecku se však vůči tomuto nešvaru rozhodly bojovat, a to poměrně razantně. Důvodem je to, že si na tuto praxi stěžovali západní turisté, kteří na něco takového nejsou zvyklí ani zvědaví. Ti jednoduše chtějí přijít k bazénu, když potřebují, a mít možnost zde využít lehátek.
Už se to hodně řeší
“Teď jsme byli na Rhodosu a samozřejmě jsme si zabírali lehátka pomocí ručníků. Myslela jsem, že to tak dělá každý a že je to standard. Třetí den nám ale oznámili, že pokud to uděláme ještě jednou, tak dostaneme pokutu ve výši 200 euro,” líčí paní Věra, která byla na dovolené s kamarádkou. “Snažili jsme se s nimi nějak dohodnout a strčit jim něco bokem, ale byli opravdu nekompromisní.“
Čtěte také: Chorvatsko je v koncích. Zasáhla ho přírodní katastrofa. Má cenu tam vůbec jezdit?
Objevují se přitom zprávy od dalších turistů, že něco podobného začínají praktikovat resorty také na dalších místech, jako je například Španělsko nebo Chorvatsko. Je to vlastně logické. Tento nešvar je nutné zcela vymýtit, jinak by učinil řadu hotelových služeb zcela nepoužitelnými.
Foto: Shutterstock