Už je to tady zase. Po určitém uklidnění, které přišlo v létě a kdy se zdálo, že obchodní řetězce v České republice přeci jen dostaly rozum a přestaly nesmyslně navyšovat prodejní ceny potravin, se znovu rozjíždí nákupní turistika, která směřuje opět především do polského pohraničí. Češi už jsou v tom velmi zkušení, a tak ví, kam jezdit a kde se dá nejvíce ušetřit.
Vyřešil to po svém
O své zážitky z nákupu u sousedů se na sociálních sítích podělil pan Miroslav Červenka. “Také já jsem se o uplynulém víkendu vydal nakoupit do zahraničí, tedy konkrétně do Německa a Polska. Aby také ne, na německou hranici to máme 12 km a následně do Polska dalších cca 60, takže máme při natankování plné nádrže a rozdílu oproti ceně u nás, cca 7,50/l, cestu víceméně zadarmo,” upozornil na úvod na zajímavou zkušenost. Pakliže jste tedy ochotni obětovat určité množství času, nákup pohonných hmot nutných pro cestu nehraje roli, protože u sousedů natankujete levněji. Pakliže se vám podaří dojet na místo s prázdnou nádrží, pravděpodobně ještě něco ušetříte.
Následoval výčet cen, které jsou pro zákazníky v českých obchodech jednoduše nedosažitelné. Vždyť, kdy naposledy jste viděli máslo za 19 Kč, brambory za 9 Kč kilogram nebo vepřové maso za 95 korun. Dále potom můžete nakoupit třeba hovězí maso za 120 Kč kilogram nebo kuřecí maso za 65 Kč. Doslova žně pak mají u sousedů kuřáci, kteří šetří na jediné krabičce 50 Kč. Pakliže si nakoupí pár kartonů, šetří rovnou tisíce korun.
Pan Červenka to tentokrát vzal opravdu ve velkém. “My jsme se ženou v pátek spolu s nákupem v Německu, kde jsme kupovali zejména kvalitní uzeninu, sýry, jogurty/pudinky, drogistické zboží a mnoho dalšího, utratili bezmála 10 000 kč a kromě pečiva a obligátní bedny ovoce a zeleniny od soukromých pěstitelů nemusíme benzínkám v tuzemsku a do díky vládě předražených obchodů 14 dní ani páchnout,” uvedl spokojený zákazník.
U nás za dvojnásobek ceny
Ten se ani nepokoušel o oblíbený výpočet, na kolik by ho jeho desetitisícový nákup v Polsku stál v České republice. V komentářích to však někteří udělali za něj. “U nás by to stálo dvakrát tolik,” napsal jeden z diskutujících, čemuž další přizvukovali. To by znamenalo, že by takový nákup vyšel na 20 tisíc korun. To je skutečně dost.
Další se potom divili, že v Česku ještě někdo nakupuje, když je to tak mimořádně nevýhodné. “Většina občanů si myslí že se stane zázrak a že to za ně někdo vyřeší,” napsala k tomu Helena Hanusová, jakoby si přitom sama odpovídala, že se tak rozhodně nestane.
Čtěte také: Češi vyzráli na obchodní řetězce. Nakupují i s 95% slevou, ale obchodům se to nelíbí
Pravdou ale je, že stále více lidí chápe rozměry problému, kdy v České republice máme velmi drahé potraviny, které jsou navíc velmi nekvalitní. Ostatně, neuplyne snad den, kdy by nedošlo k záchytu nějaké té závadné potraviny, kterou přitom obchodní řetězce prodávaly ve velkém.
Foto: Shutterstock
Poděkujte naší pravicové a velmi demokratické vládě ,která odmítla odsoudit fašismus a vřele jej podporuje hlavně náš premiér a ministr vnitra ani nehli brvou. A předražené potraviny jim nevadí při platu přes půl miliónu by jste to také neřešili. Jezděte více do Polska a pokud možno všichni utrácejte peníze tam kde to má smysl. Tady od té doby co se potra iny zdražili o 100 až 400% se nedají jíst nemá to chuť a pokud to chuť má,tak se to nedá jíst. Toto podporuje naše demokratická vláda. Ale samy by to do huby nevzali.