21. 11. 2024

83 příspěvků u článku “Důchodci dostanou 500 Kč navíc za každé vychované dítě. Část lidí však o bonus přijde kvůli řadě výjimek

  1. naprosto souhlasím, ale prosil bych dodržet doslovně VYCHOVANÉ, Ale protože není možné stanovit a dohodnout se co znamená vychované, tak je to další nesmysl.

    1. Tato úprava je zvýšení příjmů hnědočešek, protože za splněnou výchovu je považováno i předání dětí do nápravního zařízení, pasťáku či internátního zařízení dětských domovů.

  2. Mám odpracováno 42 let. Z toho jsem byla 25 let v invalidním důchodě, pak jsem přešla do starobního důchodu. Vychovala jsem 3 děti. Budu mít nárok na výchovné za každé dítě ?

    1. Máte odpracováno nebo jste byla v ID? Z toho, co píšete, je zřejmé, že jste odpracovala 17 let, ale potřeba je 35 let. Viz předposlední bod.

      1. Co se za posledních léta udělalo pořádně? Veliký humbuk okolo všeho, slibů plný huby, a když už někomu trochu pomohli, koukali, jak mu to nějakou fintou zase sebrat.

    2. Jasně se to tam píše – smůlu mají také důchodci s takzvaným transformovaným důchodem. Tedy ti, kteří neodpracovali 35 let a pobírali invalidní důchod, který pak přešel na starobní.
      Takže je jasná hranice odpracovaných 35 let.

  3. Jak k tomu přijdou ženy které pobírají invalidní důchod?vždyť přeci za to nemůžou že jsou invalidní .zas jen pro někoho .

      1. A kdo očekával od populistú, socialistů a nácků s komouši, kteří je drželi u moci nějakou reformu?

        1. Opět paskvil. Muž nemá nárok i když mu zemřela žena?To ty děti asi vychovali komunisti s Husákem, nebo kdo, když ne manžel. Jak to mohlo projít přes vládu, nad tím zůstává rozum stát
          A co se týká invalidních žen, to je totéž.
          Buď to dáme všem, kteří řádně vychovali děti pro celou další budoucnost naši společnosti, a nebo nedávají nikomu nic.
          Toto je nehorázná diskriminace určité skupiny občanů.

          1. Same remcani, vecna nespokojenost. Tento stat je vic nez socialisticky. Pracovat se nechce, same ID (omlouvam se tem co jsou opravdu nemocni), ale naroky velke.

    1. Jsem v invalidním důchodu od svých 34 let. Vychovala jsem 3 děti, kteří pracují a maj taky děti. Jestli si vláda myslí, že vychovat děti jako samozivitelka s omezením je legrace a ještě je vlastně potrestána, že je nemocná, tak super vláda.
      Raději bych pracovala a žila normálním životem.

  4. Lepší přijít o 500Kč, než vychovat parchanta, který až vyroste, bude volit tenhle zkurvený režim, co volili právě ti dnešní mladí!

    1. No to je jednoduché.Pokud ta paní(cikánka) má odpracováno 35 let a ještě stihla dobře vychovat děti,tak určitě nárok má..Ale mám pocit,že takových moc nebude 🙂

    2. Samozrejme, ze jde hlavne o ne. U tech deseti deti se to prece uz vyplati. Jinak bych rada znala presny vyznam slova “vychovanych” deti.

  5. Dobrý,takže jsem pracovala,vychovala 4deti a na výchovné nemám nárok,protože jsem musela před 10 lety na invalidní….je mi 57, a pracovat nemůžu…díky za výjimky🤭

    1. taky temer to same vychovala jsem dve deti v roce 2011 jsem musela do PID nemohla jsem pracovat a v r 2018 jsem sla do starobniho

  6. A co babičky, nebo tety, který se většinu času staraly o vnuka/synovce, protože matka byla neschopná a chtěla se bavit a žít. Ty nedostanou a nemají nárok? A dostane to matka, která se nestarala?

  7. Manžel vychoval syna sám před rokem 1996, takových mužů bylo jen velmi málo, tak nechápu, proč ten příspěvek nedostane. Asi by kvůli tomu zkolaboval systém

    1. Jen starobní. Je na vás, abyste si při dosažení řádného důchodového věku, nechala invalidní změnit na starobní.

  8. Jak to bude s mužem,kterému soud přidělil děti do péče (vychovy) v roce 1989, bylo jim 10 a 11 let. Matka platila výživné 600,- Kč. Vychovával je do doby než začali chodit do zaměstnání tzn. 18 a 19 let. Kdo má z bývalých manželů nárok na tento příspěvek?

    1. Tady jde primárně o dorovnání, o které přichází ten z rodičů, který je na mateřské/rodičovské, jelikož za tu dobu má výrazně nižší odvody ,než kdyby pracoval (pokud nepracoval za minimálku). Předpokládám, že když bylo klukům 10 a 11 let, na mateřské s nimi ten muž nebyl, takže nárok má zcela po právu a smyslu toho narovnání ten, kdo s nimi na mateřské byl – tady zřejmě matka.

      1. Ale ti nic nedostanou, pakliže neodpracovali 35 let. Dávky se nepočítají. Ne že bych se jich chtěla zastávat…….

    1. Oni většinou žijí ze sociálních dávek a starobní důchod nepobírají. Tak nezáviďte romům jejich plodnost, měl jste možnost je trumfnout.

    2. protože je jich většina v invalidním důchodu, asi budou mít smůlu, aspoň tak jsem tomu rozuměla.

  9. Nejsem si jistá, zda je dobře vyplácet peníze za vychované děti zpětně. Tito rodiče už dostali odměnu v tom, že mohli jít za počet vychovaných dětí dříve do důchodu, k čemuž se nyní nepřihlíží.

      1. Já si nemyslím že je to závist,myslím si že paní je doživotně duševně postižena tím,že ji dali rodiče do jeslí.Bohužel dříve to tak bylo,kdo neměl babičku která byla doma a mohla hlídat,muselo děcko jít do jeslí.Ajak je už dnes známo,prvních pár let života dítěte je důležité aby bylo s matkou.

    1. Ročníky, které odcházejí do důchodu letos a příští rok, těm se – ženám – počet dětí zohledňuje. Až od určitého ročníku už to tak není. Měla byste si nejprve řádně prostudovat zákon o starobních důchodech v platném znění pro rok 2021. Moje matka vychovala 5 dětí. Já jí rozhodně nebudu závidět, až dostane 2500,– jako přídavek k důchodu. Proč Vy ano?

  10. Moje máma, ač s roskou v invalidním důchodu, nás s bratrem vychovala jako řádné občany. Díky nemocí to pro ni bylo o to těžší. A proto ji systém z tohoto příspěvku vyřadil. Doufám, že to brzy někdo napadne jako diskriminaci

    1. Mám za to že tento zákon má tolik hluchých míst a je blbě řešen,že se veřejnost ozve a bude se to muset přepracovat.

    2. Přesně tak, vychovat děti stojí mimo jiné i velké peníze a právě rodič s pár korunami invalidního důchodu to měl těžké, proto nechápu, že jsou z tohoto vyloučeni.

  11. Dobrý den jak to bude když jsem měla invalidní důchod od 2001 září. Před tím jsem pracovala od 15let.Do důchodu,, inval. jsem musela bohužel. Datum narození 1956.Dekuji

    1. Tak že děti byli už dospělé nejmladší 22let ale defakto jsem je ne vychovala. Paradox ne??

    2. Pokud jsem to dobře pochopila, týká se to těch, kteří nastoupí do starobního důchodu 2023. Pokud jste ročník 1956, už dávné starobní důchod máte, takže se vás to netýká.

  12. Za vejlupka, který tráví život po kriminálech by rodičové měli přídavky, které na něj jako dítě dostávali, vracet. To je jako dotace, která se minula účinkem, také se vrací.

  13. V roce 1984 jsem se provdala. Manžel byl vdovec se dvěma dcerami – 9 a 11 let. O děti jsem se starala až do jejich dospělost. Mám na příspěvek nárok?

    1. Od ročníku 1966 je pevně stanovená věková hranice pro nárok o podání žádosti do starobního důchodu 65 roků pro ženu i muže. Takže žena, ročník 1966 může požádat o starobní důchod ode dne, kdy dosáhne věku 65 roků, t.j. v roce 2031 a tehdy jí bude vyměřen starobní důchod plus příplatek 500,– Kč za každé vychované dítě. Za předpokladu, že v roce 2031 bude platit stále stejná novela zákona o důchodovém pojištění. Jste zatím mladí, pracujte a veselte se ze života, do důchodu máte 10 let daleko. Na starobní důchod máte právo, nemáte povinnost o něj žádat a přestat pracovat.

  14. Dobrý den, paní Jano,
    chci Vám říci svůj názor ohledně dětí vychovaných v pěstounské péči. Proč, by jste měla žádat příspěvek na důchod za děti v pěstounské péči, když dostáváte vysoké přídavky za to že se staráte o děti státu. Víte, vůbec že děti v pěstounské péči nemají nárok na dědictví? Věděla jste o tom? Proč si je neadoptujete? Protože, by jste nedostávala vysoké přídavky, že? Já, jsem sama dítě státu a řeknu Vám názor: styďte se.

    1. Hned na začátku podotýkám že jsem jiná Jana,než ta která se ptala na pěstounskou péči.Ale nedá mi to abych nereagovala na váš poněkud hrubý výpad proti paní.Paní se jen ptala,jestli budou pěstouni mít nárok,nepsala že bude žádat.Co do toho pletete dědické nároky a vůbec,proč by se paní měla stydět za to že si vezme děti do pěstounské péče?Není lepší vychovat dobře dítě v rodině,než aby bylo celé roky v dětském domově?Nebo je to opravdu vše jen o penězích a závisti?

      1. Jen bych rád upozornil na to, že mnozí pěstouni to mají jako zaměstnání. Tím ale nechci snižovat jejich činnost oproti dětským domovům.

  15. Státním ůředníkům ,vládě atd se přidá na platech okamžitě.Důchodci si musí na odměnu počkat do roku 2023.Ono nás ještě mnoho umře,takže se ušetří spousty peněz.A plno lidí pobírá id, takže se ušetří dvakrát. K tomu další a další výjimky, takže verdikt zní – měli jste makat a ne se doma válet.

    1. Je pravda, že za 2 roky spousta poživatelů starobních důchodů umře, ale umírají více muži, ženy se dožívaní vyššího věku. Na druhé straně za dva roky mnoho starobních důchodců přibude. Proč žehráte? Proč závidíte? Proč jste nepracovala nebo nepracujete jako státní úředník nebo dokonce ve vládě?

  16. Vláda to holt s námi myslela dobře, chtěli nám ty peníze opravdu dát,ale my jsme banda lenochů a příživníků a tady to máme.

  17. Tak že i když jsem se nadále o své děti starala a od státu nic nechtěla tak nic. Podotýkám že i když jsem byla invalidní tak jsem se o děti řádně starala. Tak to prosím nenazyvejte výchovné.

  18. Nastavené je to i proti ženám, které odpracovaly více jak 35 let a 2-3 roky před odchodem do starobního důchodu šly do ID 3.stupně. Nyní mají 3-4 roky do 65, kdy se jim ID změní na SD. Když nyní požádají o SD tak jim ho spočítají nižší než ID a tak jim zůstane ID a jsou bez nároku. Za každé vychované dítě přijdou ročně o 6000,- až do věku 65 kdy budou mít ID přetransformován na SD.

    1. Nechápu proč musí být odpracovaných 35 let,,kdy starší ročníky do důchodu stačilo odpracovaných 25 let.

  19. Jen taková vsuvka – bylo řečeno,že pouze do 3 dětí a najednou je psáno 4 děti,tak si v tom udělejte pořádek,než něco vypustíte do éteru. Jste směšní!!!

  20. Jsem v šoku jak se tady všichni hlásíte a diskutujete o tom kdo dostane 500.- Kč za výchovu dítěte. To je hrozné jak v dnešní době jdou všichni jen po penězích ! Doufám že většina rodičů své děti chtěla, mají je rádi a vychovávali je s láskou a péčí ! Proč za to chtít odměnu ? Je samozřejmé že ta výchova stála určité peníze, ale snad nám to naše děti oplatí a na stáří neskončíme opuštěni v domovech důchodců !

  21. Před 89 bylo příživnictví trestný čin a bylo vězení. Dnes se tomu říká neziskovka a stát drží hubu. Každý druhý politik je příživník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *