Indie. Země s více než miliardou obyvatel rozkládající se v jižní Asii, kterou můžete milovat nebo nenávidět. Země plná bohatství i chudoby, krásy i odpadků na každém rohu a řekou Gangou, kterou Indové uctívají jako posvátnou a do které by běžný Evropan pro její neuvěřitelnou špínu nestrčil ani palec u nohy. Přesto má Indie něco, co již několik let vábí turisty z celého světa. Obrovský jeskynní komplex Éllora, jehož chrámy jsou tak neuvěřitelné, že ani dnešní technologie by je nedokázaly stvořit.
Symbióza tří náboženství
Tento archeologický skvost se nachází ve střední Indii a nedá spát nejen turistům, ale především vědcům a milovníkům záhad. Je tvořen množstvím buddhistických, hinduistických a džinistických staveb a od roku 1983 patří na Seznam světového dědictví UNESCO. Už vědomí, že tři různá náboženství stavěla své svatostánky na jednom místě, je pozoruhodné. Do skály je zde vytesáno 34 svatyní a chrámů, a s celkovou délkou dva kilometry se Éllora řadí mezi největší náboženské komplexy na světě.
Podle odhadů bylo třeba odvézt přibližně 400 000 tun horniny, které se ale nikde v okolí nenašly. A jakmile dojdete až k chrámu Kailás, největší stavbě svého druhu na světě, vyvstane vám na mysl další otázka- jak mohl tohle někdo před dávnými lety a bez současných moderních technologií postavit?
Mimozemšťané opět na scéně
Chrám Kailás byl zasvěcen bohu Šivovi a byl vytesán do jediné skály asi před 1200 lety. Má hloubku více jak 50 metrů a je 30 metrů široký. Práce na stěnách chrámu i nádvoří jsou zdobeny obrovským množstvích sochařských skvostů- slony, lvy a erotickými postavami z různých pověstí. Díky preciznosti, s kterou jsou evidentně zhotoveny, můžeme usuzovat, že jen práce na výzdobě trvala několik staletí. Bohužel ani dnes nejsou informace o autorech tohoto pozoruhodného díla.
Existuje několik legend, kterak svatyni nechal vystavět jakýsi mocný muž, ale důkazy chybí. Opřít se s určitostí nelze ani o povídačky, ve kterých se při stavbě chrámu po obloze proháněly tajemné létající stroje. Že by mimozemšťané pomáhali nejen s pyramidami? Ať už Élloru vystavěl kdokoli, nestačí, než před ním smeknout a obdivovat všechnu krásu a majestátnost, kterou oplývá.
Foto: Shutterstock, zdroj: Unesco, Britannica
Můžete nesouhlasit a já neříkám že to vystavěli čistě mimozemštané,ale minimálně přitom vydatně pomáhali!!!!!!!!!!!
Která věc konkrétně by na tom nesla udělat dnešními technologiemi?
O povídačky se nutně nejedná, jsou díla jako Samaranghana Sútradhára či Vimanikašastra a jen namyšlení školemeti to nazývají povídačky o mimozemšťaněch, oni je nazývali učitelé z vesmíru (nejsou tím míněni ovšem absolventi na způsob zdejších pedagogických fakult) a že přinesli lidem znalosti a umění, tedy i jak stavěti tyto kamenné artefakty. Ta díla pojednávají o nebeských vozidlech “bohů” a jaké užívají technologie k pohybu.Ovšem namyšlení školometi to nazývají povídačky, ale všeho do času.
Věřím, že nejen toto dílo postavili mimozemšťané. Stačí se podívat na Tancer haus v Práglu !
Chrám byl vypálen do skály nástrojem zvaný Vajra, to je fizne-fuzni nanoreaktor generující Gamma paprsek, jež řeže kámen jako máslo asi 10cm za sekundu. Je také známí jako Shamir krále Šalamouna ze stavby prvního chrámu v Jeruzalémě. U nás je to známo jako Shem hameforas a byl s ním napájen Gólem.
😂😂😂
Jára Cimrmanů zanechal svou stopu i tam. Jiné vysvětlení není.