Bohužel případů cukrovky neustále přibývá, a to nejen celosvětově, ale také v České republice. Podle odborníků zdaleka nejsme na konci a do poloviny tohoto století bychom měli zažít doslova explozi tohoto civilizačního onemocnění. Ačkoliv diabetes platí obecně za nevyléčitelný, někteří vědci se domnívají, že v budoucnu by tomu tak být nemuselo. Už dnes, pokud se stihne cukrovka zachytit v raném stádiu, jsou velké šance na její většinové potlačení.
Maliny mají na inzulin velký vliv
Vědce proto zajímají metody, jak hladinu cukru v krvi srovnat. Cukrovka je přitom ve skutečnosti charakterizována nízkou hladinou cukru v krvi, se kterou si tělo nedokáže poradit. Většinou je to dáno nedostatkem inzulinu, případně neschopností těla odpovídat na inzulin, tedy hormon, který umožňuje buňkám konzumovat cukr. Jedno ovoce však dost možná pomáhá regulovat produkci inzulinu a snížit tak vysoké hladiny cukru v těle.
Malinový džus je bohatý na antioxidanty, a to včetně vitamínů A, E a C. Ty již v minulosti ukázaly, že dokáží snížit hladinu triglyceridů a zabránit poškození ze strany volných radikálů, které jsou spojeny s nezdravým LDL cholesterolem.
Rizikoví lidé by si měli malinový džus dopřávat
Studie publikovaná v časopise Obesity nicméně upozornila na klíčovou vlastnost malinového džusu. Výzkum spočíval v tom, že dobrovolníci dostávali ke snídani různé snídaně, jež zahrnovaly odlišné množství malin. Následně potom vědci odebírali krev účastníků, a to v různých časových intervalech. Nejprve to bylo již po půl hodině po snídani.
Jednoznačně se přitom ukázalo, že lidé s prediabetem a inzulinovou rezistencí, kteří jedli větší množství malin, měli nižší hladinu krevní glukózy už půl hodiny po jídle. Podle vědců se potvrdilo, že čím více malin, tím méně inzulinu účastníci potřebovali ke zvládnutí své hladiny cukru v krvi.
Zatím nelze říct, že by maliny či malinový džus dokázaly samy o sobě cukrovku léčit. “Ale lidé, kteří mají riziko diabetu či kardiovaskulární choroby, by měli znát jídla, které mají ochranné účinky a zařadit je do svého jídelníčku. Může to být důležitá součást jejich strategie pro oddálení projevů nemoci,” uvádí autoři studie.
Foto: Shutterstock, zdroj: Express
Mix 24.Někdo vám šlape na paty? Chce vás zrušit? Blokovat? Vyhrožuje? Jestli ano, tak raději tohle, než ty kraviny co tu poslední dobou vkládáte. Zachovejte si tvář a üctu. S takovou vaše zachraněná existence za cenu malinové šťávy vám bude k ničemu bez čtenářů. Hanba.
Říkam si totež
Když má pacient nízkou hladinu cukru, je hyperglykemický. Diabetici mají ovšem vyšší hladinu cukru. Třeba 15 nebo 20. Inzulín – průmyslem dodávaný, je neplnohodnotný. Zvyšuje chuť k jídlu, ničí játra, až je nakonec zničí. Pomoci může jen transplantace jater, ke které se našinec nedostane. Motorkáři = dárci orgánů, se tak často neusmrcují.
Problém je v neochotě zdravotních pojišťoven diabetiky léčit: Inzulín (prý v lékařství nejprodávanější lék+ z toho velké zisky výrobců a distributorů) je pojišťovnami úplně hrazen, sic, ale pojišťovna má také finanční limit na osobu, ten kontroluje a který si zpravidla lékař nedovolí překročit. Proto předepisuje lékař pouze inzulín, doporučuje dietu a pohyb. Není tedy většina lékařů vědomě s pojišťovnami v zádech nakonec sérioví vrazi? Zakopaný pes je dále v tom, že po nějakém čase je podle oficiálního zjištění 70 % diabetiků minimálně částečně rezistentních na inzulín, někteří zcela – například já. Dá se to snadno zjistit. Na jeden den vysaďte inzulín, třikrát deně si změřte cukr, jezte stejně, a když máte hladinu cukru stejnou, jste už rezistentní, ale lékař to nezjišťuje a vám bude vytrvale inzulín předepisovat. Musí vás přece léčit, že ? Odejdou vám játra, tedy i vy sám. Někteří lékaři jako ten můj – jsou však ochotni předepsat ještě Ozempic 1 mg (denně – pro diabetiky pravý poklad !), a také nějaký inzulín ve žlutočerveném peru, který se v dávce 8 píchá těsně před snídaní a obědem. Ozempic způsobí, že buňky opět přijmou inzulín, cukr spalují a tím klesne hladina cukru v krvi. Mně třeba na 6,8 až 9, podle toho, jak jsem dodržoval dietu. Opravdu dobrý lékař ještě předepíše proplácený stopapetit (například Prolong 1000 – způsobuje zácpu ! – asi je vhodnější vybrat jiný)a budete jíst opravdu málo. Lékař, který se bojí pojišťovny vám předepíše stopapetit v peru. Na týden.Ovšem stojí 3000 korun. Je to tedy pro bohaté. Uvedené léky, myslím že dokonce všechny, dodá zdarma (!) pouze lékárna Benu. Doporučuji. Udělejte si této kartičku.