Střeva patří k nejdůležitějším orgánům v těle, ačkoliv jim mnohdy nepřikládáme takovou roli a máme tendenci je podceňovat. Ve skutečnosti bychom se bez nich neobešli, protože bychom z těla nedokázali dostat nepotřebné látky. Proto platí, že o zdraví střev je třeba pečovat. Pokud totiž nefungují správně, odpad může začít tělo zamořovat a poškozovat jeho funkce. To se může zpočátku dít nenápadně, ale o co dříve příznaky rozpoznáte, o to lépe si můžete s problémem poradit.
Kolísavá váha
Pakliže vás trápí tělesná hmotnost, ačkoliv se snažíte s ní bojovat, může to znamenat i to, že vaše střeva nefungují správně a ať budete cvičit sebevíc nebo se omezovat ve stravování, zřejmě vám to nepomůže. Tělo není schopno absorbovat živiny a v důsledku jejich nedostatku nedokáže regulovat hladinu cukru a tuku v krvi.
Nekvalitní spánek
Bez spánku se neobejdeme. Bohužel ale přibývá lidí, kteří s ním mají problémy. To může mít řadu příčin a jedna z nich vězí právě ve střevech. Pro kvalitní spánek je vyžadován hormon serotonin, jehož regulaci a ukládání ovlivňují právě střeva. Pokud nefungují správně, můžete se potýkat s různými formami spánkových poruch. Často pak dochází i k nevhodné léčbě, protože spojitost se střevem nemusí být správně diagnostikována.
Ztráta vlasů
Vlasy padají každému, ale jakmile to přeroste určitou mez, je třeba začít to řešit. Tímto symptomem se projevují různé choroby, ale třeba také stres. Ukazuje se však, že i střeva do toho mají co mluvit. Pokud nepracují správně, ve výsledku jsou vlasy slabé, bez lesku a padavé. Ve střevech se totiž vytváří vitamin B7, který mimo jiné brání padání vlasů.
Problémy po konzumaci některých potravin
Trávicí systém je velmi komplexní a kromě jiného zodpovídá za rozložení potravin a odstranění toxinů z těla. Pokud ale střeva nefungují správně, nemůže ideálně probíhat ani tento proces. Ve výsledku se pak může vytvořit nepříjemná reakce na některé potraviny, jež může přerůst v intoleranci až alergii. Projevovat se může průjmem, křečemi v břiše nebo plynatostí.
Neustálý hlad
Nezdravá střeva se ale mohou projevit i opačně, a to tím, že budete mít neustálou chuť na některá jídla. Jak už jsme si uvedli výše, procesy ve střevech přispívají k regulaci tuků a cukrů v krvi. Pokud ale nefungují tak, jak mají, může to zvýšit chuť na nezdravé potraviny, které jsou právě na cukry a tuky bohaté. To je pak začarovaný kruh, protože taková strava nejenže dále střeva poškozuje, ale negativně ovlivňuje i další orgány.
Foto: Shutterstock, zdroj: Brightside.me, Medical News Today
A to je po slovensky?
To ako či poznáme ta chorá čreva?
Tož to já jedno poznám!
Teraz neviem ako sa volá, niečo ako Krívačiek.
Blbej google překladač, párkrát přehodíte šipky z češtiny na slovenštinu a rázem zjistíte, že to funguje jako schody v Bradavicích.
Jen tak ze srandy a v rámci trollingu, jsem do google překladače napsal jedno jméno.
Myslel jsem, že budu trolit místního Krívačieka, ale mezitím jsem reverzním inženýrstvím zjistil, že google překladač funguje i jako překldač do staročeštiny.
Jinak si nedovedu vysvětlit, že se z českého Kulhánka stane slovenský Krívačiek, který ale ve zpětném překladu vyjde jako Kulhavek?
Slovo kulhavek ale už google nedokáže přeložit do žádného jiného jazyka a v češtině ani slovenštině to nedává smysl!
Odhalí někdo tajemství Kulhánka-Krívačieka-Kulhavek?
😀 😀
Střeva a imunitu nám nejvíce poškozují neustálé negativní zprávy v médiích, neboť dlouhodobý stres je nejhorší na imunitní systém,například že budou politici nutit lidi k povinnému očkování proti Covidu,tedy momentálně proti Omicronu,na který stejně očkování nefunguje, nefungují na něj monomuklearni protilátky, což je úplně stejné jako očkování, takže Omicron napadne stejně očkované, neočkocané i ty co covid prodělali,takže celé očkování je úplně naprd,o našem zdraví bohužel rozhodují politici kterým je naše zdraví úplně ukradené, měli by zveřejnit kolík na byznysu ohledně covidu vydělali, jsou placeni z našich daní..
Covid napadne očkované stejně jako neočkované. To je pravda, ale ti neočkovaní mají velkou naději, že umřou. Jste všichni vy neočkovaní připraveni na případnou a dost pravděpodobnou smrt?
Ne a tvoje matka jo? ty .undo
Ano, to je fakt. Očkovaní mají sice malou naději, ale jak se říká, naděje umírá poslední.