Britský cestovatel a badatel Alfred Isaac Middleton koncem 19. století zcestoval dálné kouty světa. Zajímal se o různé typy zázraků, ať již archeologických, tak i zoologických a botanických. Chtěl odhalovat tajemství ztracených kultur a objevit zapomenutá města a jejich chrámy.
Bájný příběh
Toho času se taktéž rozhodl vydat na ostrov Sumatra a prozkoumat ho. Snažil se potvrdit tolik chtěnou informaci, a to nález bájného města. Mělo jím být staré, svého času prosperující, město Dawletoo. To mělo být údajně plné zlata a dalšího významného bohatství.
Dawletoo se mělo nacházet směrem k jezeru Lop Nur. Nyní je vyschlé, nicméně kdysi prý bývávalo slané. Middleton se tímto směrem vydal, bohužel se ale již nevrátil. Jedna z nejpravděpodobnějších teorií je, že ztratil směr a polapila ho samotná džungle. Je nutné podotknout, že ani v této době nebyly všechny oblasti sumaterských džunglí lidmi prozkoumány.
Důkazy
Existence Middletona byla prokázána dokumenty sira Johna Morrise, který byl pravou rukou Arthura Conana Doyla. A právě Doyle Middletona znal. Tvrdí se, že dokumenty neměly spatřit světlo světa. Jedním z důvodů jsou fotografie znázorňující objekty připomínající kosmické lodě, tvrdí se.
Nepříznivý osud cestovatele
Co dalšího se proslýchává je to, že Middleton měl na své cestě určitě bohaté předměty nalézt a uschovat je v rakvi a tu následně zakopat. A to je ten důvod, proč měl být jinými a závistivými lidmi objeven a zajat. Tajemství města a jeho zakopaného pokladu se z něj měli neznámí lidé snažit vydolovat. Zdali z něj něco dostali, byla-li to pravda, se již nedozvíme. Co je zcela jisté, tak je to, že se Middleton z této cesty již zpátky na další svá dobrodružství nevrátil.
Další výpravy za odhalením pravdy se konat měly, důkazy přesto neexistují. A původ kolujících fotografií po internetu s vyobrazením Dawletoo bohužel též nelze rozluštit.
Foto: Shutterstock, zdroj: Mysteriesrunsolved, lostbooks.medium
Arthur Conan Doyle Byl nejstarším záhadologem světa v novodobé historii!!!!!!!!