
Většina lidí v České republice chodí nakupovat do zavedených obchodních řetězců, které jsou tu již desítky let a které v poslední době začaly nepříjemně zneužívat situace. Vymlouvají se na inflaci a neustále navyšují ceny. A to tak, že už s tím lidem jednoduše dochází trpělivost.
Možnosti tu existují
Jaké jsou ale alternativy? Překvapivě je jich poměrně hodně. Za nákupem potravin se dá vyjet do blízkého zahraničí, přičemž dříve se vyplatilo Polsko a dnes je to zase Německo. Dále jsou tu potom roztroušené menší supermarkety zaměřující se na zlevněné zboží, takzvané zlevněnky. Tam je třeba se smířit s tím, že zboží může být krátce před expirací nebo dokonce už po ní.
A potom je tu ještě jeden významný hráč, který pracuje s nižšími maržemi, nesnaží se zákazníky oškubat a oni mu to vracejí tím, že tam tvoří dlouhé fronty. Nakonec tento řetězec dokáže také velmi slušně vydělat a navíc má na svém kontě spokojené zákazníky. Jde o Tamda Foods.
“Už nechodím nakupovat nikam jinam. Některé věci jsou tam levnější třeba jen o 10 nebo 20 %, ovšem celá řada produktů je tam trvale o 50 % a více levnějších. Jde třeba o cukrovinky, které jsou v supermarketech předražené nebo také drogerii,” říká paní Barbora z Prahy.

Za měsíc se dají udělat hezké peníze
Známou kauzou je například čokoláda Studentská pečeť, kdy si zákazníci všimli, že v běžných supermarketech už stojí téměř 100 Kč. Jenže v Tamda Foods ji koupíte normálně za 35 korun, a to i bez akce.
Čtěte také: Důchodci v Česku si běží vyřídit novou kartičku. Komu bude chybět, ten v obchodech zaplatí vyšší ceny
“Nejsou tam tak časté akce, ale vlastně je nepotřebujete. Je to podobné jako nakupovat v Německu. Standardní ceny jsou tam zkrátka výrazně nižší,” uvádí spokojená zákaznice, která nechápe, jak může někdo nakupovat ještě někde jinde. “Vždyť já takhle měsíčně ušetřím 10 tisíc korun.“
Foto: Shutterstock