Senátor a onkolog Jan Žaloudík patřil v loňském roce k nejhlasitějším kritikům protiepidemických opatření, ať už šlo o lockdowny nebo neustálé testování. Po kritice své osoby se ale stáhl do ústraní a prohlásil, že si naordinoval mediální klid. Ten vydržel dodržovat až dodnes, kdy po čase zhodnotil způsob, jakým vláda řídila epidemii v zemi.
Pohled profesora Žaloudíka se přitom příliš nezměnil. Kriticky hledí především na skutečnost, že opatření byla nepřiměřená a založená na hysterii. “Mikroby nevymizí, zůstanou tady mnoho set milionů let po nás. Jestli přijde něco nějakou formou, musí se zareagovat adekvátně. Jedna věc jsou špitály, když se cítí přetíženy, je to ale o přiměřenosti. Takhle hysterickou reakci jsme v dějinách nikdy nezažili,” řekl Žaloudík pro televizi CNN Prima News. “Začal jsem se za tu dobu stydět před dětmi. Svým vnoučatům říkám: ,Na to, aby si dědeček snížil riziko svého úmrtí o 0,01 procenta, nebudete chodit do školy, budete chodit v rouškách, nebudete zpívat.‘ To je z mého pohledu naprosto neadekvátní reakce.“
Jan Žaloudík také uvedl, že se při první příležitosti nechal naočkovat proti covidu, nad čímž vůbec neváhal. Nikoliv ale kvůli obavě o své zdraví, nýbrž proto, aby nemusel žit jako občan kategorie B.
Onkolog také pokračuje ve své kritice neustálého testování a hlášení pozitivních případů. Trvá si na svém, že pozitivita neznamená nemoc, což se obzvlášť markantně potvrzuje v době, kdy už je většina populace naočkována a stejně i v této skupině stále nacházíme pozitivní jedince. Většina z nich už ale neonemocní. “Pozitivitu jsme prohlásili za chorobu, ani v jiných chorobách nehlásíme pozitivitu. Kolik bylo pozitivních na kapavku, nevíme,“ uvedl Žaloudík.
Vše se podle Žaloudíka soustředí výhradně na covid. Nikdo však už neřeší to, kolik pacientů kvůli koronavirové hrozbě odložilo návštěvu na onkologii a vyšetření se dočkají až ve chvíli, kdy může být pozdě. S takovými daty přitom v České republice nikdo nepracuje.
Foto: Facebook Jana Žaloudníka
Pan profesor Žaloudík má sice pravdu s tou hysterií, ale zdaleka ne za všechno může jen Covid – za mnohé mohou sami lékaři, včetně onkologů.
Pokud máte nejasné příznaky, které by mohly znamenat rakovinu v počátečním a nejlépe léčitelném stádiu, je pro normálního pacienta, bez regimentu známých lékařů, prakticky nemožné dosáhnout vyšetření moderními a citlivými diagnostickými přístroji, jako je CT, MR nebo PET-CT, nejlépe s použitím kontrastní látky. Prostě je to drahé.
Pokud nemáte příznaky nezaměnitelné, které už nelze skoro jinak interpretovat, dosáhnete maximálně tak na rentgen, na kterém v počáteční fázi nikdo nic neuvidí. Je to postavené zcela na hlavu – nejméně citlivá metoda se nejčastěji používá právě pro odhalení počátečního stádia rakoviny.
Nedávno jsem zajásal, když média s velkou pompou ohlásila “preventivní” program včasného záchytu rakoviny plic s tím, že si lidé v poslední době často pletou tuto rakovinu s Covidem. A protože chronicky pokašlávám a rakovinu jsem již měl, chtěl jsem se dát v rámci této kampaně vyšetřit.
Jak to dopadlo? Vysvětlili mi, že kampaň není pro mne, protože jsem nekuřák a odkázali mne na praktického lékaře. Ten mi nechal udělat již zmíněný rentgen, který je čistý a konec. To, že mohu mít na plicích zatím jen malou metastázu, která tímto způsobem odhalena být nemůže (a některé další příznaky něco podobného naznačují), nechává naše slavné zdravotníky chladnými…
A pak, že prý lidé chodí s rakovinami pozdě, jak si lékaři neustále stěžují.
Kecáš nesmysly idiote
Nechce se mi věřit, že tohle je reakce potrefené husy, lékaře či medika. Ale pokud ano, měl byste na sobě ještě všestranně zapracovat, pane “kolego” 🙂 .
Díky panu Žaloudíkovi se nemusím stydět, že žiji v zemi plných politických magorů a vlastizrádců. A pokud si někdo myslí, že vlády konají dobro v zájmu lidských životů a zdraví, tak ať si malinko projede dějepis. A třeba i nedávnou minulost, viz Francie a asbest nebo případ hemofilie. Tam vláda a společnosti šly vysloveně za moci a pěnězi přes mrtvoly, a to i dětí. Dělo se to, děje se to a dít se to bude.