Moderátor Jan Kraus se ve své televizní show vyjádřil k tomu, jak vnímá směřování současného světa. A nebylo to nic hezkého. Podle něj v současné době záleží především na pocitech, a to více než na čemkoliv jiném. “Nejdůležitější je, když máte pocit, že je něco pravda, tak je to pravda. A ten druhej ať drží hubu,” vyjádřil se velmi ostře Kraus. Naráží tím na skutečnost, že se každý snaží za každých okolností prosadit svůj názor jako jediný správný. Rychle se tak ztrácí možnost jakékoliv diskuze.
Krause teď zaujalo, co se stalo ve Spojených státech amerických. Zde už koronavirová epidemie citelně polevuje a život se vrací k normálu. Tedy zdánlivě. Někteří si to totiž příliš nepřejí. Moderátor byl v šoku z toho, jakým způsobem naložili zaměstnanci společnosti Apple s přáním svého zaměstnavatele, aby po dlouhé době strávené na home officu opět začali chodit do práce.
“Napsali takový dopis, o kterém říkají, že se nemá chápat jako petice, ale že se tak může chápat, že to je věc toho, kdo to dostane. A že se jim zaprvé zpátky nechce, protože mají pocit, že když chodili do práce, tak nebyli často dobře vyslyšeni, dokonce že byli často ignorováni a teď se cítí nepoměrně líp a že je to lepší i pro ekologii, když nebudou nikam jezdit. A taky pro diverzitu neboli pestrost, že se asi můžou scházet mezi sebou,” uvedl Jan Kraus.
Ten také neváhal zdůraznit, že průměrný zaměstnanec Applu není žádný platový otloukánek, ba právě naopak. Bere totiž přibližně 150 tisíc dolarů ročně, což je přes tři miliony korun.
V USA se s fenoménem odmítání práce na určeném pracovišti potýká stále více firem. Část z nich se přitom obává to zaměstnancům nařídit. Nikoliv snad proto, že by naštvali konkrétní pracovníky, ale především kvůli veřejnému mínění, kterému velké korporace přikládají velkou důležitost.
“Já mám pocit, že se to brzy podělá, že to takhle dál nepůjde,” nechal se slyšet Jan Kraus.
Foto: TV Prima