Pokud znáte svou krevní skupinu, může se vám to hodit v mnoha ohledech a situacích. Například jste podle krevní skupiny více náchylní vůči jistým nemocem. Každá krevní skupina se s různými onemocněními vypořádává vždy trochu jinak.
Krevní skupina A
Podle odborníků jsou nositelé krevní skupiny A původem zemědělci, kteří domestikovali zvěř a pěstovali obilniny, a proto se jejich trávicí systém přizpůsobil právě tomuto typu potravy. Maso konzumovali spíše jen občas, a proto jim jeho nadměrná konzumace způsobuje nepříjemnosti. Jejich střeva jsou citlivá a náchylná k rakovině. Imunitní systém by měl být proto posilován hlavně zelenými potravinami.
Krevní skupina B
Podle odborníků jsou nositelé krevní skupiny B původem z mongolských a kavkazských kmenů. Vzhledem k tehdejší nehostinné krajině spoléhaly spíše než na pěstování plodin více na maso a mléčné výrobky. Tito lidé jsoupsychicky odolnější, často je však postihuje diabetes, dýchací obtíže a roztroušená skleróza.
Krevní skupina AB
Spojením obou předchozích vznikla krevní skupina AB. Podle odborníků spojuje jejich dobré vlastnosti, ale také posiluje ty negativní. Nevíce je postihuje diabetes.
Krevní skupina 0
Podle odborníků krevní skupina 0 kolovala v žilách našim nejstarším předkům, kteří se živili hlavně lovem. V době ledové totiž neměli jiný způsob obživy a maso tvořilo největší část jejich jídelníčku. Nositelé tohoto typu krve mají silnou imunitu, která je chrání před spoustou onemocnění. Mají ale citlivý žaludek a při špatném stravování jej postihuje rakovina. Často je trápí různé alergie a záněty.
Jak je důležitý Rh faktor
Pokud se ptáte, jakou roli v tom všem hraje Rh faktor, jeho role je důležitá. U Rh faktoru se rozlišují dva druhy. Pozitivní faktor plus je odborníky vnímán jako silnější a odolnější. Negativní faktor mínus má stále velmi nejasnou minulost a původ. Jeho nositelé jsou náchylnější k různým chorobám, ale i k psychickým poruchám.
Foto: Freepik