Mohlo by se zdát, že sníh je pouze jeden, byť každý dobře ví, že může být mokrý nebo příjemný prašan. Hodně záleží také na hustotě sněžení, venkovní teplotě i na tom, jak dlouho se sněhová pokrývka na zemi udrží.
Dochází k tomu stále častěji
V České republice však byl v minulých dnech zaznamenán zvláštní jev, který meteorology znepokojil. Svým způsobem totiž souvisí s klimatickou změnou a budeme ho pozorovat stále častěji. Jde však spíše o ponurou vizi, a to jak vizuálně, tak i svými důsledky.
Řeč není o ničem menším než průmyslovém sněžení. To bylo v minulých týdnech evidováno na několika místech v Česku. Nejsilnější bylo pravděpodobně v Šumperku, kde napadla poměrně hustá pokrývka.
“Je velmi lokální, ale nezřídka takto napadne i několik cm sněhu. V extrémních případech i několik desítek cm za delší dobu,” uvedl k tomu Český hydrometeorologický ústav. Známy jsou dokonce i případy, kdy napadne několik desítek centimetrů průmyslového sněhu.
Vytvořil to člověk
“K průmyslovému sněžení dochází v důsledku zvýšených emisí částic a vodní páry do atmosféry z továren, elektráren a dalších průmyslových zdrojů,” konstatuje odborný server In-počasí. Částice potom v kombinaci s vysokou vlhkostí a nízkou teplotou, který by měla být do -5 °C vytvoří dokonalé podmínky, aby se mohly kondenzovat a vzniknout sněhové srážky. Ty potom pozorujeme hlavně v průmyslových zónách nebo v jejich blízkosti.
Jak konstatují meteorologové, toto sněžení je jednoznačně ovlivněno lidskou činností. Průmyslové zóny jednoduše dokáží vytvořit takové podmínky, že začne sněžit. Na tom nelze vidět nic moc pozitivního. Jde však o dokonalou ukázku toho, jak emise mohou ovlivňovat klimatické podmínky.
Foto: Shutterstock
Tak než příště zase budete psát bludy o tzv průmyslovém sněhu, tak si zjistěte něco o chemtrails a HAARP. TO JE TOTIŽ TO CO TO ZPŮSOBUJE a nejen to. Tak si to nastudujte. Meteorologové ví úplný prd a rádi to svádí na globální oteplování. Taková hovadina…
Oproti dobám minulým, kdy továrny, domy, vlaky, lodě a auta čoudily, tak dnes naopak nečoudí, ale díky použité technologii vypouští oxid uhličitý a vodní páru. Takže je té vody v atmosféře více a v zimě, zvláště pak v inverzním počasí, jaké bylo v minulých dnech, zkondenzuje a pokud je pod nulou, tak spadne dolů jako sníh. A nepotřebuje kondenzační jádro. Proto takové sněžení je, sice neobvyklé, ale není důvod, aby dělalo meteorologům vrásky, protože naopak hydrologové jej uvítají, neboť pokud je sníh, tak v teplejším počasí pomalu odtává a saturuje zem vodou.