Naprostá většina světové populace je přesvědčena o faktu, že nejstarší pyramidy na světy jsou ty, které se nacházejí v Gíze. Nicméně, není tomu tak. Ta nejstarší byla objevena v samotné Indonésii.
Gunung Padang
Kamenný komplex ležící v indonéské Západní Jávě by měl být postaven před neuvěřitelnými 25000 lety. Jeho objev může poukazovat na tamní civilizaci a míru její neuvěřitelné vyspělosti.
Gunung Padang byl objeven počátkem 20. století, a to kolonisty z Nizozemska. Výzkum této oblasti ukázal, že se jedná o rozsáhlý archeologický objev plný starobylých kulturních monumentů. Celý areál se nerozkládá pouze na samém vrcholu hory, ale i na přilehlých oblastech, dohromady majících úctyhodných 15 hektarech, přičemž další část je ještě umístěna pod povrchem zemským.
Objevená pyramida v komplexu však nemá tradiční tvar, jako známé mayské a egyptské pyramidy neboli tvar jehlanu. Jedná se spíše o kopec mající nedokonalé, časem opotřebené a rozbité sloupy. Pohled na pyramidu může spíše připomínat tradiční pojetí hřbitovu.
Danny Hilman
Po objevení Nizozemci se tento areál netěšil velkému zájmu vědců a ani návštěvnosti turistů. To ale platilo do příchodu vědce Dannyho Hilmana, který se rozhodl všechny záhadnosti místa objasnit.
Co znamenalo naprostý průlom, tak je objevení použití určité směsi cementu. S touto směsí se slepovaly kameny, aby držely pospolu. Co to znamená? Že postup tavení železa byl známý mnohem dříve, než vůbec doba železná nastala.
Hilman a jeho tým dokázali za použití radarových metod prokázat, že pyramida byla vybudována nejstarší civilizací, které doposud nebyla světem vůbec objevena.
Terasovitá pyramida
Pyramida byla vybudována v několika vrstvách, vždy jinou civilizací. První vrstva umístěná ihned pod trávou a jejím povrchem by se měla datovat k 600 př. n. l. Zatímco ta nejhlubší může být starší více než 25000 let.
Důvod výstavby pyramidy však nadále zůstává záhadou. Co se uvnitř skrývá, nikdo netuší. Může to být hrobka, avšak také nemusí.
Foto: Shutterstock, zdroj: HistoryDefined, ScienceAlert