Vepředu byznys, vzadu zábava či párty, to je sestřih zvaný mullet, který známe třeba z hlavy Jágra. Tento účes má mnoho pojmenování a vrací se opět do módy, i když byl spíše žhavým hitem osmdesátek a devadesátek.
Mullet u mužů
Tento účes nosil třeba Jaromír Jágr nebo Ondřej Hejma. Ve světě byli průkopníky krátkých vlasů na temeni a dlouhých vzadu zejména David Bowie a Paul McCartney. Typický byl pro řidiče kamionů a autobusů. Byl žhavým hitem v osmdesátých a devadesátých letech minulého století. Ikonický účes mullet, kdy máte na temeni a po stranách krátké vlasy, vzadu však necháváte růst bohatý závoj nejrůznější délky a tvarů vlasů. V podání Jaromíra byl vzadu zdoben dlouhými, kudrnatými, černými kadeřemi. Tento účes zdobil i hlavu známého MacGyvera.
Mullet u žen
Trend původně pánského účesu nově ale šíří spíše ženy. A to především ty, které se podobných módních výstřelků rozhodně nebojí a také velmi rády šokují své okolí. Není proto velkým překvapením, že mezi prvními odvážnými ženami jsou zpěvačky, jako Miley Cyrus a Billie Eilish nebo herečka ze seriálu Euforie Barbie Ferreira.
Jak vidí mullet odborníci
Mullet, je podle odborníků opravdu původně forma mužského účesu oblíbeného zejména v osmdesátých a devadesátých letech dvacátého století. Při tomto účesu jsou vlasy po stranách hlavy a na temeni ostříhány hodně nakrátko a vzadu zůstávají dlouhé, většinou dosahují na ramena, někdy až na záda. Jedni z prvních průkopníků tohoto účesu byli zejména celebrity z oblasti hudby a umění.
Pozor na cvaknutí fotoaprátu
Mullet zůstal mnohým mužům v paměti dodnes, i když ho mnozí skrývají třeba pod čepicí. Mullet je vyjádřením osobnosti a také nezávislosti. Je také známkou toho, že se neberete až příliš vážně a umíte si udělat legraci i sami ze sebe. I proto se mu říkalo čolek či deka. Čeští vyznavači tohoto účesu si však na ulici musí dávat pozor, protože na ně stále někdo číhá s fotoaparátem, aby to zveřejnil na sociálních sítích.
Foto: Shutterstock