Každý rozumný člověk se snaží maximálně předcházet tomu, aby jeho domácnost nenavštívili nezvaní hosté. Nutno říct, že jejich aktivita po České republice opět zesiluje, přičemž některé skupinky se nezastaví před ničím a do domu vám vniknou klidně i tehdy, když jste doma.
Nepříjemné důsledky
Opravdoví profesionálové jdou ale na jistotu a počkají si, až doma naopak nebudete. Proto je pro úspěch celé jejich akce rozhodující především to, aby zjistili, kdy se tak stane. V tomto ohledu jim přitom může nahrát opravdu překvapivý pomocník ze strany vaší domácnosti.
Jsou to například kousky z oblíbeného obchodního domu Ikea, kde si své bydlení zařizuje snad každý druhý Čech. Na tom není nic špatného, protože tento obchod nabízí velmi zajímavé kousky za rozumné ceny a navíc ještě poskytuje bezkonkurenční záruky, kdy vám kdykoliv cokoliv vymění.
Některé věci ale mohou být nedomyšlené a mohou vás přijít opravdu draho. V tomto případě mluvíme konkrétně o osvětlení. Ikea je průkopníkem v systémech chytrého osvětlení, které tvoří významnou část její nabídky. Leckdy si koupíte nějaké to světlo, protože se vám líbí, ale ani si neuvědomujete, že je vlastně chytré, s čímž se pojí určité vlastnosti.
Není to dobrá vlastnost
V zásadě je skvělé mít v domácnosti chytré osvětlení. To si totiž můžete všemožně naprogramovat a upravovat podle svého gusta, což s klasickými vypínači nedocílíte. Někdy vás to ale může opravdu nepříjemně doběhnout.
A to v případě, že vypadne proud a vy jste někde pryč. To totiž v případě chytrého osvětlení znamená jediné. Veškerá světla se rozsvítí, jelikož se po nahození proudu přepnou do standardního režimu, který znamená permanentní svícení.
Čtěte také: V Česku končí slavný obchod. Vydržel 140 let. Zkroušený majitel popsal, co ho dodělalo
Chytré osvětlení je totiž v základu nastaveno tak, že neustále svítí. Ovladače potom fungují k jejich vypínání a tlumení. Možná si řeknete, že rozsvícená domácnost by měla zloděje naopak odpuzovat. Jenže oni tuto vlastnost dobře znají, a jakmile si všimnou domu, který svítí dva nebo tři dny v řadě, je jim jasné, co se stalo a že tam nikdo není.
Foto: Shutterstock